Wszechstronna pomoc prawna – kancelaria adwokacka

Chociaż większość z nas wolałaby zapewne nie mieć nigdy do czynienia z problemami natury prawnej, to jednak życie niesie ze sobą wiele sytuacji tego rodzaju, w których chcąc nie...

Chociaż większość z nas wolałaby zapewne nie mieć nigdy do czynienia z problemami natury prawnej, to jednak życie niesie ze sobą wiele sytuacji tego rodzaju, w których chcąc nie chcąc musimy uczestniczyć. Wtedy też często się okazuje, że potrzebna nam będzie pomoc jakiejś kancelarii adwokackiej.

Kiedy potrzebna jest pomoc prawna?

Porada i pomoc prawnika bywa czasami konieczna nie tylko w przypadku spraw karnych czy karnoskarbowych, chociaż często właśnie w obliczu tego typu problemów zwracamy się do instytucji, jaką jest kancelaria adwokacka. Może się ona jednak okazać potrzebna także w zakresie spraw natury cywilnej, administracyjnej lub gospodarczej. Profesjonalista bardzo się przydaje, jeśli mamy do czynienia z zagadnieniem bardzo skomplikowanym, nie do rozwikłania przez kogoś niezorientowanego w meandrach prawa.

Jeśli chodzi o prawo karne, to na ogół szukamy pomocy w kwestiach związanych z urzędem skarbowym i wypadkami komunikacyjnymi. Niekiedy zbyt skomplikowane do samodzielnego rozwiązania są sprawy nieruchomości, spadku i dziedziczenia, podziału majątku itd. Najczęściej jednak adwokat jest potrzebny w wielu kwestiach z zakresu prawa cywilnego i rodzinnego. W przypadku rozwodu i związanego z nim podziału majątku, opieki nad małoletnimi dziećmi czy alimentami, kancelaria adwokacka i prawnik, który rzetelnie zadba o nasze sprawy, pomoże w miarę szybko i bezboleśnie uporać się z problemami.

Czym zajmuje się kancelaria adwokacka?

W najbardziej powszechnym odczuciu adwokat kojarzy nam się z reprezentowaniem klienta przed sądem w postępowaniach karnych lub cywilnych, głównie w sprawach rozwodowych i o alimenty. Tymczasem często kancelaria adwokacka zatrudnia kilku specjalistów od różnych gałęzi prawa, a ich zadania wykraczają znacznie poza występowanie w procesie sądowym. W wielu kwestiach spornych o charakterze cywilnym kancelaria może wystąpić jako mediator, a adwokat doprowadzić do korzystnej dla obu stron sporu ugody, bez konieczności odwoływania się do sądu.

Coraz częściej korzystamy też z usług kancelarii adwokackich, kiedy chcemy dochodzić swoich roszczeń, na przykład domagamy się odszkodowania czy zadośćuczynienia. Ponieważ sytuacji, w których możemy wnioskować o jedną bądź drugą formę rekompensaty jest w naszym codziennym życiu bardzo wiele, stąd też zapotrzebowanie na tego typu usługi prawne jest ogromne.

Prawne specjalizacje

Osobny zakres działalności kancelarii prawnych stanowi obsługa firm i spółek prawa handlowego. Z reguły w takich przypadkach mamy do czynienia z kompleksową opieką prawną obejmującą między innymi doradztwo podatkowe, obsługę umów handlowych od strony prawnej, prawo pracy, wreszcie przedstawicielstwo w postępowaniach administracyjnych, sądowych, windykacyjnych, arbitrażowych.

Tego typu działalnością zajmują się zazwyczaj duże kancelarie adwokackie dysponujące specjalistami od różnych dziedzin prawa, a korzystanie przez przedsiębiorstwa z ich usług jest codzienną praktyką. Natomiast w przypadku klientów indywidualnych trzeba szukać adwokata specjalizującego się w określonej gałęzi prawa – cywilnego, rodzinnego, pracy, w zależności od rodzaju sprawy, która wymaga pomocy prawnej.

Źródło: tekst powstał w oparciu o materiały materiały dostarczone przez kancelarię adwokacką Remigiusz Sołtys

Kategorie
Porady prawne
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy